Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 6807619



*

nr 680 7619


Fat

Keramik, Nittsjö, Sign THO, Dia40


Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 februari 2011
kl 17:45:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 17:50:35 1      100 kr
7/2 15:05:02 2      350 kr
7/2 17:35:36 3      250 kr
7/2 17:40:12 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik nittsjö
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8218 SkÃ¥l
    + fat, Glas, etsad dekor. Diameter: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30
  • 8246 SkÃ¥l
    på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8250 SockerskÃ¥lar
    på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr